Jak zorganizować klocki LEGO?

Autor: Agnieszka
Są drobne i jest ich dużo. Na rozsypane chciałoby się włączyć odkurzacz. Oryginalne opakowania ładnie wyglądają, ale kiepsko się sprawdzają. No i jak to się dzieje, że prawie zawsze zestawy się zmieszają?
Klocki LEGO, bo nich mowa.
Pomimo całej niedogodności związanej z ich specyfiką, nadal pozostaje ich organizacja, czyszczenie, a kiedyś pewnie i sprzedaż. Jak sobie poradzić z taką dużą ilością drobnych klocków?
Przedstawiam dziś w sumie 7 sposobów, w tym 3 na przechowywanie, 2 na ich mycie, 1 na sprzedaż oraz 1 na oczyszczenie z kurzu gotowych konstrukcji.
3 SPOSOBY NA PRZECHOWYWANIE KLOCKÓW LEGO
Sposób 1: Wszystkie zestawy klocków zmieszane, klocki ułożone kolorystycznie
Metoda organizacji dobra dla dzieci, które częściej układają z instrukcją niż bawią się LEGO jak zwykłymi klockami.
Pudełka warto oznaczyć tak, by było wiadomo jaki kolor klocków zawierają.
Polecam rozważyć stosowanie pudełek zamykanych, które ochronią przed rozsypaniem oraz osłonią przed kurzem.
Sposób 2: Przechowywanie zestawami w oryginalnych opakowaniach
Ta metoda organizacji sprawdzi się lepiej u starszych dzieci, które układają konstrukcje według instrukcji.
Warto pomyśleć o zabezpieczeniu klocków woreczkiem – oryginalne opakowania są klejone, więc pudełka po otwarciu nie będą się zamykały.
Sposób 3: Przechowywanie wszystkich zestawów w jednym pudełku
Tak! To też metoda na klocki LEGO.
Sposób dobry dla dzieci, które jeszcze samodzielnie nie ułożą według instrukcji, a tworzą konstrukcje według własnego pomysłu.
SPOSOBY NA CZYSZCZENIE KLOCKÓW LEGO
Sposób 1: Mycie w zmywarce
Uwaga! Ten sposób nie jest zalecany przez producenta.
Jak to u mnie działa? Wkładam klocki do woreczków do prania bielizny. Włączam krótki program o niskiej temperaturze. Nie dodaję detergentu. Jeśli nie są dosuszone, wkładam je do miski wyłożonej grubym ręcznikiem, od czasu do czasu nimi mieszając.
Sposób 2: Mycie w pralce
Uwaga! Ten sposób nie jest zalecany przez producenta.
Jak to u mnie działa? Wkładam klocki do woreczków do prania bielizny. Umieszczam je w bębnie razem z prześcieradłem na gumce, by tłumiło obijanie się o bęben. Włączam delikatny program prania. Nie używam detergentu. Jeśli nie są dosuszone, wkładam je do miski wyłożonej grubym ręcznikiem, od czasu do czasu je mieszam.
SPOSÓB NA SPRZEDAŻ KLOCKÓW LEGO
Z pomocą w sytuacjach, gdy chcemy sprzedać klocki zmieszane, bez oryginalnych opakowań, przychodzi aplikacja Brickit. To aplikacja która: podaje jakie typy klocków są w zestawie, liczy klocki w samodzielnie stworzonym zestawie, pokazuje jakie konstrukcje można z takiego zestawu klocków zbudować, podpowiada kolejne etapy budowania tej konstrukcji, pomaga odnaleźć klocka wśród pozostałych – pokazuję, w którym miejscu on się znajduje.
SPOSÓB NA OCZYSZCZENIE Z KURZU GOTOWYCH KONSTRUKCJI Z KLOCKÓW LEGO
Mamy wybrany sposób na organizację luźnych klocków LEGO. Wiemy jak je umyć oraz sprzedać. A co z gotowymi konstrukcjami zbudowanymi z klocków LEGO? Jak je oczyścić z kurzu?
Najprostszym sposobem jest wyniesienie konstrukcji LEGO na taras lub balkon i skierowanie w nią strumienia (nie gorącego) powietrza z suszarki do suszenia włosów. Sposób wymaga delikatności, ale jest skuteczny i szybszy niż demontaż konstrukcji i umycie pojedynczych klocków. Dlaczego to robić na dworze? Nie będziemy się musieli martwić o opadający z konstrukcji kurz.
Jeśli taką konstrukcję będziemy chcieli wyczyścić w domu, to na początek warto znaleźć pomocnika. Jego rolą będzie trzymanie odkurzacza (bez szczotki, lepsza będzie sama rura), który zbierze opadający z konstrukcji kurz. Najlepiej byłoby, gdyby odkurzacz był po przeciwnej stronie suszarki. Wtedy zbierze najwięcej kurzu. Jeśli jest obawa, że odkurzacz zaciągnie klocek, na rurę odkurzacza można założyć gazik, cienką siatkę lub inny kawałek materiału, który zabezpieczy wlot klocka do worka.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz