Przechowywanie ubrań w szafie – składanie

Autor: Agnieszka
Umówmy się – szafy nie rozciągniesz. Możesz jednak wprowadzić do niej wygodną, estetyczną i funkcjonalną organizację, która pomoże Ci przechować te same rzeczy i w tej samej ilości zagnieceń, porannego poszukiwania białej koszuli, warstwowego zawieszania ubrań na wieszakach.
Jeśli masz zrobioną selekcję rzeczy, Twoja szafa przy zastosowaniu wspierającej organizacji jest gotowa na przyjęcie ubrań, które będą przechowywane w niej swobodnie. Zerknij na kolejne punkty jak ją zorganizować chcąc przechowywać ubrania w formie złożonej.
Warto wiedzieć co i jak składać. Prawidłowe składanie rozwiąże problem z ich przechowywaniem.
WSKAZÓWKA 1: Składaj te ubrania, dla których ta forma jest odpowiednia
Źle składanie zniosą:
Warto natomiast składać:
WSKAZÓWKA 2: Układaj ubrania kategoriami
Kategoriami, czyli osobno: bluzki, spodnie, koszulki, swetry itd. Takie ułożenie doda estetyki szafie, ale również pomoże Ci utrzymać porządek i spowoduje, że przestaniesz szukać ubrań w szafie.
WSKAZÓWKA 3: Nie twórz wysokich wież/stosów ubrań
Im wyższy stos, tym cięższy, a wtedy większe prawdopodobieństwo jego przewrócenia się przy wyciąganiu ubrania oraz gniecenia się ubrań. Ubrania potrzebują przestrzeni, by „oddychać”. Przechowuj więc ubrania cięższe na dole stosu, lżejsze na jego górze. Pomyśl także o dopasowaniu wysokości stosu do grubości ubrań – co innego ułożyć 10 koszulek w jednym stosie, a co innego 10 swetrów.
WSKAZÓWKA 4: Wspieraj się akcesoriami do organizacji miejsca na półkach lub w szufladach
Do wyboru masz szeroki wachlarz akcesoriów. Warto jednak przed ich zakupem sprawdzić czy lubisz składać ubrania, gdzie chcesz przechowywać złożone ubrania, ile masz ubrań do przechowywania w formie złożonej.
Poszukanie odpowiedzi na te pytania pomoże Ci stworzyć listę zakupów z akcesoriami dopasowanymi do Twoich potrzeb. Innymi słowy, unikniesz zakupów, które będą tworzyły nadmiar, a więc zamiast wspierać w organizacji, przyczynią się do początków bałaganu.
WSKAZÓWKA 5: Sprawdź czy składanie ubrań jest dla Ciebie
By sprawdzić czy będziesz przechowywać ubrania w formie złożonej zacznij od testów. Wybierz kilka przykładowych ubrań z Twojej szafy i okresie próbnym składaj je zamiast wieszać.
W sprawdzeniu czy ta forma organizacji ubrań jest dla Ciebie, pomóc Ci może podstawowa metoda składania ubrań według Marie Kondo.
Ta bazowa metoda składania ubrań nada im kompaktowy, zwarty kształt. Jej opanowanie jest punktem wyjścia do kolejnych metod składania.
WSKAZÓWKA 6: Pamiętaj, by organizować w szafie tylko te ubrania, których faktycznie potrzebujesz
Nadmiar pozostanie nadmiarem, nawet jeśli go zorganizujesz zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki przechowywania ubrań w formie złożonej. Może on odebrać ubraniom potrzebną przestrzeń do tego, by się nie gniotły, na dłużej zachowały swój fason, a materiał, by oddychał. Tobie natomiast nadmiar zabierze dodatkowy czas spędzany przed szafą, by skompletować ubrania.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz