Argumenty dla których Twoja szafa pęka w szwach

Autor: Agnieszka
Wiele badań wykazuje, że nie używamy zdecydowanej większości ubrań, które posiadamy w szafach. Nawet nie odwołując się do ich wyników przychodzi taki moment, że sami odczuwamy przepych w szafie. Dlaczego więc mamy w szafach zbyt dużo ubrań? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym argumentom, które nie pomagają w utrzymaniu optymalnej ilości ubrań szafie. Być może ich identyfikacja będzie pierwszym krokiem w porządkach szafy.
Stoisz przed szafą i znów zastanawiasz się przez 15 minut co masz na siebie włożyć? Ostatecznie odchodzisz wyciągając pierwszą rzecz z brzegu.
Jutro masz spotkanie biznesowe. Do spodni, które chcesz założyć nie możesz dopasować żadnej bluzki. Wybierasz sukienkę, której nie lubisz.
Masz niespodziewany wyjazd. Potrzebujesz spakować walizkę. W tym pośpiechu nic nie możesz znaleźć, więc pakujesz przypadkowe ubrania.
Znana Ci jest choć jedna taka sytuacja?
Nadmiar w szafie to nasz czas i pieniądze, wkład w ochronę środowiska, wpływ na kondycję psychiczną i ogólny stan organizmu. Pomimo tego decydujemy się na zakup kolejnej pary takich samych butów na wszelki wypadek, gdyby ta pierwsza się zniszczyła czy wielopaku z T-Shirtami w kolorach, w których niezbyt dobrze się czujemy, ale promocja nas przekonuje.
Poniżej zebrałam najczęstsze powody, dla których nasze szafy są przepełnione. Do każdego z nich dopisałam po jednym kontrargumencie – takim zdaniu, które być ułatwi podejście do tematu porządkowania szafy i pozbycia się nadmiaru.
 • To było bardzo drogie.

  Sprzedaj i odzyskaj część pieniędzy.

 • Przyda mi się do chodzenia po domu.

  A dlaczego do tej pory nie był on używany? Jeśli jest w dobrym stanie, oddaj potrzebującym, którzy wykorzystają do częściej.

 • Będę w tym chodziła, jak tylko schudnę.

  Kiedy to nastąpi? Co w sytuacji, gdy zmieni się sylwetka? Jeśli potrzebujesz potwierdzenia Twojego wysiłku ograniczenia wagi, zostaw jedną sztukę odzieży, resztę sprzedaj lub oddaj.

 • Może ta moda znowu wróci.

  Kiedy to może nastąpić? Czy wtedy nie będzie to wyglądało na stare lub dotknięte czasem, gdy leżało w szafie?

 • Zapomniałam, że to kiedyś kupiłam.

  Skoro nie było w Twojej pamięci, to nie jest to warte Twojej uwagi. Większą wartość będzie miało, gdy faktycznie będzie używane. Nowe rzeczy, z metkami, chętnie są przyjmowane przez organizacje lub podmioty wspierające potrzebujących.

 • Nawet tego nie założyłam, jest niezniszczone, teraz będę w tym chodzić.

  Dlaczego nie chodziłaś do tej pory? Jakie jest prawdopodobieństwo, że założysz to w przyszłości? Nie zakładasz z jakich powodów - materiał, kolor, fason?

 • Miałam to raz założone na ważnej uroczystości rodzinnej.

  Jak często masz takie uroczystości? Na jakie inne uroczystości możesz to ubranie założyć?

Jaki argument chcesz dodać do tej listy? Podziel się nim w komentarzu.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz