Jak przechowywać ozdoby choinkowe?

Autor: Agnieszka
Zanim przejdziesz do decyzji o sposobie przechowywania ozdób choinkowych, rozważ ich selekcję.
Często wydaje nam się, że gdy schowamy ozdoby choinkowe do pojemników, to kwestia ich organizacji jest już zamknięta. Przed ich schowaniem na kolejny rok warto jest zadać sobie pytanie co przechowujemy. Czy jest w tych pojemnikach wszystko z czym chcemy się spotkać w grudniu? Czy może jednak schowaliśmy ozdoby nielubiane lub uszkodzone? A może jest tych ozdób zbyt dużo i tylko się męczymy z ich organizacją, przechowywaniem, a później dekorowaniem choinki?
Zdejmowanie ozdób z choinki po świętach to dobry moment na zrobienie ich selekcji, by nie zastanawiać się nad organizacją tych niepotrzebnych, które będą tylko zajmowały miejsce w naszych domach (i głowach). Nawet najlepszy sposób ich organizacji i zabezpieczenia nie pomoże, gdy będzie w nich panował nadmiar, a może i w konsekwencji bałagan.
Poniżej przedstawiam Ci kilka pomysłów na organizację ozdób choinkowych. Potraktuj ten wpis jak stół szwedzki i wybierz z niego metodę przechowywania najbardziej Tobie odpowiadającą.
Sposób 1: owinięcie ozdób folią bąbelkową
Sposób ten sprawdzi się w przypadku ozdób o nieregularnym kształcie. Folię możesz zastąpić miękkim papierem lub wypełniaczem z przesyłek kurierskich.
Sposób 2: umieszczenie ozdób w wytłoczkach na jajka
Ten sposób lepszy będzie dla ozdób o mniejszym rozmiarze. Jeśli obawiasz się, że ozdoby mogą być małe, wypełnij przestrzeń pomiędzy nimi zwiniętą kartką, folią lub miękkimi ozdobami.
Sposób 3: oddzielenie bombek filtrami do kawy
Przed włożeniem bombek do pojemnika możesz je oddzielić wkładając do filtra do kawy lub kubeczków papierowych. Te akcesoria możesz także zastąpić papierem lub torebkami śniadaniowymi.
Sposób 4: przechowywanie ozdób luzem w pojemnikach
Możesz także rozważyć przechowywanie ozdób choinkowych luzem w pojemnikach. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy masz stałe miejsce do przechowywania pojemnika i nie ruszasz go w ciągu roku, przykładowo po to, by odkurzyć to miejsce (pojemnik pod kanapą) lub wytrzeć kurze (pojemnik na szafie). Spokojnie w ten sposób możesz przechowywać bombki, gdy trzymasz pojemnik w pomieszczeniu gospodarczym, typu piwnica lub strych, gdzie nieruszone stoją przez cały rok.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz