3 sposoby na organizację lampek choinkowych

Autor: Agnieszka
Jak to się dzieje, że lampki świąteczne przez rok potrafią się w pudełku tak zaplątać.. ?
Każdy sposób organizacji lampek choinkowych jest dobry, jeśli nam służy i pomaga osiągać cele porządkowe. Żaden natomiast nie pomoże, gdy będziemy organizować:
Warto zrobić selekcję lampek choinkowych w momencie zdejmowania ich z choinki i odpowiednio wyrzucić/sprzedać/zostawić. W kolejne święta przy dekorowaniu choinki zaoszczędzimy czas i nerwy, a w czasie roku zyskamy dodatkową wolną powierzchnię, bo nie przechowujemy gratów.
Po skończonej selekcji lampek możemy przejść do ich organizacji. Poznaj 3 sposoby na ich przechowywanie, dzięki którym lampki nie będą splątane.
Sposób 1: owinięcie lampek na tekturze
Tekturkę możesz wyciąć na kształt ze zdjęcia obok. Dzięki temu nie będą się z niej zsuwały. Tekturkę możesz także zastąpić pęczkiem skręconych kartek lub plikiem gazet. Fajnie sprawdzi się także rolka po zużytym ręczniku papierowym.
Sposób 2: owinięcie lampek na tubie
W tym sposobie możesz wykorzystać tubę po słodyczach, suszonych owocach, kawie lub herbacie. Swoją funkcję spełni także tuba po dokumentach, rysunkach. Nie jest konieczne, by tuba posiadała zamknięcie – bez niego też można umieścić wtyczkę lub mechanizm włączający w środku, przyklejając kabel taśmą klejącą.
Sposób 3: zrolowanie lampek na folii spożywczej
Rozłóż folię na większej płaskiej powierzchni, umieść na niej lampki i zroluj jak roladę. Włącznik również możesz umieścić w środku takiej konstrukcji.
W przypadku lampek bezprzewodowych, przed ich schowaniem na rok, koniecznie trzeba pamiętać o wyjęciu baterii.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz