Nawyk porządkowy: drobne akcesoria na biurku

Autor: Agnieszka
Znasz to uczucie, gdy w ciągu dnia pracy zbiera się coraz więcej drobiazgów na biurku? Luźne karteczki, ołówki, długopisy, krem do rąk, ołówki, spinacze, dziurkacz itp. itd. Szybko robi się bałagan, który wpływa na poziom koncentracji oraz komfort pracy.
Co więcej, prowadzone są coraz to liczniejsze i obszerniejsze badania naukowe, że „kreatywny bałagan” na biurku nie ma związku z poziomem naszej kreatywności, a służy jedynie 1% całej populacji. Jeśli jesteś w tej grupie i wiesz, że nieład w miejscu pracy Ci służy, działa na Ciebie korzystnie w każdej płaszczyźnie: jakości i efektywności pracy, generowania nowych pomysłów czy komfortu pracy, kontynuuj pracę w takich warunkach.
Jeśli natomiast jesteś w grupie 99% społeczności na całym świecie (podobnie jak i jak) możesz zastosować szybki trik, który pomoże Ci utrzymać porządek na biurku w ciągu dnia pracy oraz skrócić czas porządkowania po jej zakończeniu.
Postaw na biurku mały pojemnik, do którego będziesz odkładać drobne rzeczy używane w ciągu dnia, zamiast odkładania ich na blat biurka w wolne miejsce. Za taki pojemnik może Ci posłużyć także najbliższa szuflada. Pamiętaj tylko, by ten pojemnik lub szuflada nie były zbyt duże. To ma być miejsce na odkładanie podręcznych rzeczy, a nie magazyn rzeczy wszelakich.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz