Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Autor: Agnieszka
Z selekcją książek bardzo często związane są duże emocje. Podejmując kolejne decyzje czy daną książkę zostawić czy też nie, czujemy się czasem, jakbyśmy decydowali o swojej przeprowadzce. Regały jednak mają ograniczoną powierzchnię i czasem i wyprowadzenie części książek staje się koniecznością.
Podejmujesz decyzje o selekcji książek, wybierasz te, które są Ci już mniej potrzebne lub nie planujesz wracać do nich z lekturą i co dalej? Gdzie oddać, czy sprzedać, a może przekazać na makulaturę?
Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na wyprowadzanie książek z domu: oddanie, zwrot, sprzedaż, wyrzucenie (makulatura).
Na początek uświadom sobie co dla Ciebie jest najważniejsze – chcesz pozbyć się nadmiaru czy odzyskać jak najwyższą sumę pieniędzy. Przemyśl ile chcesz czasu przeznaczyć na wyprowadzanie książek. Szybkie pozbycie najczęściej nie idzie w parze z zarobieniem jak największej ilości pieniędzy. Określ więc na początku jakie są Twoje warunki brzegowe (czas, finanse, miejsce itd.). Łatwej wtedy dobierzesz formę pozbycia się książek.
Do wyboru masz:
1) zwrot – w pierwszej kolejności oddaj te, które nie należą do Ciebie.
2) przekazanie na makulaturę – sprawdź czy w Twojej pracy, przedszkolu lub szkole dzieci nie jest prowadzona zbiórka makulatury. Dzięki temu oddasz książki przy okazji.
3) oddanie za darmo – być może dla Ciebie te książki nie mają już większej wartości, ale drugiej osobie będą pomocne; możesz oddać:
4) sprzedaż – sprzedawać możesz:
Niech Cię nie przeraża skala działań. Po prostu zacznij. Zrób pierwszy krok, poczuj sprawczość i działaj dalej! Na początek rozpocznij od tej formy wyprowadzania książek, która Twoim zdaniem będzie dla Ciebie najmniej obciążająca czasowo, a szybko przyniesie efekt Twojej pracy.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz