Jak wyprowadzić choinkę z domu nie rozsypując igieł na podłodze?

Autor: Agnieszka
Jeśli choć raz miałaś żywą choinkę na święta być może znany Ci jest problem spadających igieł na całej trasie jej wynoszenia. Jest na to rada. A nawet kilka!
SPOSÓB 1: Zaczynając od dołu choinki owiń ją folią strech lub spożywczą. U samego dołu ciasno, wyżej – dowolnie, Twój wybór. W ten sposób opadające igły zostaną w środku tej konstrukcji. Nie musisz owijać całej choinki. Po układzie wyższych gałązek zobaczysz do którego momentu będzie to wystarczające.
SPOSÓB 2: Jeśli masz duży worek foliowy wsadź do niego choinkę od dołu. Drugi worek nałóż od góry, wkładając go do dolnego worka (dzięki temu igły wpadną do dolnego worka).
SPOSÓB 3: Jeśli masz w domu duży koc, pled lub inny kawałek materiału, który możesz i chcesz użyć do wyniesienia choinki, to wsuń go pod choinkę ustawiając ją centralnie. Materiał podnieś do góry (lekko naciągając) i zwiąż jego cztery końce przy pniu choinki.
Jeśli dodatkowo chcecie mieć mniej igieł na podłodze w miejscu organizacji choinki sposobem 1, 2 lub 3, rozłóżcie pod choinką karton, większy worek lub zwykłą folię malarską. Wszystkie igły, które opadną w czasie okrywania choinki zostaną na tym materiale. Wtedy go tylko pozostanie wytrzepanie materiału z igieł lub zsunięcie ich z kartonu do kosza i gotowe – na podłodze będzie znacznie mniej igieł.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz