Spokojne pakowanie wakacyjnej walizki

Autor: Agnieszka

Kosmetyczka? Zapakowana.

Strój na basen? Wzięty.

Bielizna? W woreczku.

Kurtka przeciwdeszczowa? Wkładałam do walizki.

O nie, zapomniałam kremu z filrem…

Zacznijmy od początku. Wyjazdy wakacyjne – co roku. Zimowe wypady na narty – co roku. Odwiedziny weekendowe u rodziny – również z określoną częstotliwością. Wyjazdy te są powtarzalne. Zawsze będą nam potrzebne jakieś spodnie, bluza, T-shirty, obuwie, bielizna, kosmetyczka itp. itd.

Wprowadźmy automatyzację! Czemu nie przelać na papier listy rzeczy potrzebnych na określony typ wyjazdu? Później tylko przygotowanie rzeczy zgodnie ze stworzoną wcześniej listą, zapakowanie i wyjazd na wakacje.

Przygotowałam dla Was wzór listy. Śmiało proszę się częstować 🙂 Nie ma za co 🙂

Jak uzupełnić listę?

1) wpisać typ wyjazdu – chodzi o wyjazdy najczęściej powtarzające się, typu: obóz harcerski, 1 lub 2 tygodnie nad morzem, 3 dni na nartach itd.

2) uzupełnić listę rzeczy koniecznych do zabrania biorąc pod uwagę typ wyjazdu

Listę można sporządzić dla każdego członka rodziny osobną. Jeśli jakieś akcesoria są wspólne dla wszystkich osób, które biorą udział w wyjeździe, daną rzecz wpisujemy tylko raz na wybraną przez siebie listę.

Gdzie przechowywać listę?

Można w szufladzie, kalendarzu czy notesie. Ja jednak polecam przykleić ją na wewnętrznej stronie drzwi szafy lub szafki w pokoju osoby, której lista dotyczy. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że właśnie w tym pokoju jest większość rzeczy, które chcemy zapakować na wyjazd dla tej osoby. Po drugie, jest wtedy najmniejsze prawdopodobieństwo zgubienia takiej listy.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz