Jak dbać o odzież, by się nie gniotła?

Autor: Agnieszka
Poniżej przedstawiam Ci cztery sprawdzone przez mnie sposoby na to, by odzież nie gniotła się w szafie.
Sposób 1:
Po wyprasowaniu elementów garderoby nie odkładaj na wieszak ani nie zakładaj na siebie ciepłych jeszcze ubrań. Poczekaj z tym kilka minut. Najlepiej na ten czas odłożyć ubranie na płasko na większej powierzchni.
To sama zasada obowiązuje w przypadku zakładania ubrań na siebie zaraz po wyprasowaniu. Ciepłe ubrania mają zdecydowanie większą tendencję do zagnieceń.
Sposób 2:
Ubrania wiszące na wieszakach lepiej jest zapinać na guziki lub zasunąć w nich zamek. Wtedy materiał nie zawija się lub nie roluje pod wpływem wkładania i wykładania innych ubrań z szafy.
Po włożeniu ubrania do szafy można dodatkowo wygładzić ubranie upewniając się, że materiał nie zwinął się. Najlepiej to zrobić zdecydowanym ruchem ręki od góry do dołu.
Sposób 3:
Ubrania na kolejny dzień warto przygotować wieczorem. Jeśli wtedy zostanie zauważone, że mają zagniecenia, wieczorem jest zdecydowanie spokojniejsza chwila, by się tym zająć, niż w biegu rano. Do wyprostowania zagniecionej odzieży wcale nie trzeba używać żelazka. Wystarczy wziąć je do łazienki na czas kąpieli. Para pomoże pozbyć się zagnieceń.
Sposób 4:
Zdecydowanie korzystniej dla ubrań jest wieszanie ich pojedynczo na wieszakach niż po kilka sztuk odzieży na jednym. Ubrania wieszane właśnie w ten sposób nie tylko są mniej narażone na tworzenie się zagnieceń, ale również dłużej zachowują swój fason.
Powyższe 4 sposoby to drobne czynności, które nie dodają pracy i nie zabierają dodatkowego czasu. Wystarczy jedynie wiedzieć co zrobić i jak, by pewnych czynności nie wykonywać kilka razy. Na tym właśnie polega sztuka organizacji – robić właściwe rzeczy w odpowiednim czasie.

pODOBNE POSTY

Napisz komentarz